حجره من
نوشته ها و حرف های یه حجره نشین 
قالب وبلاگ

 کارگردان فیلم محمد (ص) گفت: اگر ایران نباید انرژی هسته‌ای داشته باشد، چرا اسرائیل می‌تواند 300 کلاهک‌ اتمی در انبار‌های خود پنهان کند و اجازه هیچ بازرسی به هیچ نهادی بین‌المللی ندهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، اجلاس بین‌المللی استانبول امروز شنبه 22 مهر‌ماه در محل سالن استانبول کشور ترکیه برگزار شد.
این اجلاس با حضور نخست وزیر ترکیه و ‌زیر نظر دفتر نخست وزیری طی امروز و فردا برگزار می‌شود.
موضوع این اجلاس عدالت و برابری است و مجید مجیدی درباره عدالت در سینما در این مراسم سخنرانی کرده کهبخشی تز متن آن در ادامه می‌آید:
««من به عنوان هنرمندی از کشور ایران با گذشته فرهنگی و تمدن چند هزار ساله، نیاز امروز جهان را به مبحث عدالت کماکان و حتی بیش از قرن‌های پیش احساس می‌کنم؛ زیرا برخلاف شعارها و سخنرانی‌ها و مکتوبات گوناگون و با وجود سازمان‌ها و موسسات بین‌المللی مختلف که اهداف خویش را گسترش عدالت در جهان می‌دانند، هنوز هم گمشده جهان امروز عدالت است و اگر بخواهم از عمق جان سخن بگویم باید اعتراف کنم که عدالت در دنیای مدرن مفهومی است که حتی بیشتر از جهان کهن به آن بی‌توجهی شده است و به عبارت دیگر ظلم و ستم در جهان امروز حتی بیش از گذشته است.
قتل عام و نسل‌کشی هنوز هم در دنیای امروز ادامه دارد: از فجایع بوسنی، سربرنیتسا، حلبچه و صبرا و شتیلا چند سالی بیش نمی‌گذرد و هنوز هم جنایات، کشتار در گوشه گوشه جهان مثل پاراچنار پاکستان یا میانمار یا بخش‌های مختلفی از آفریقا ادامه دارد. اما تاسف اینجاست که ظالمان‌، قاتلان و جنایتکاران با ظاهری مردم‌فریب، چهره منجیان و قدیسان و حتی پیامبران را بر خود گرفته‌اند.
رسانه‌‌ها هستند که زشتی را زیبایی جلوه می‌دهند. رسانه‌ها هستند که جنایات را عدالت می‌خوانند.
من امروز به عنوان یک هنرمند مسلمان ایرانی می‌خواهم از دو ویژگی رنج‌آور دنیای هنر و رسانه نام ببرم.
این دو ویژگی اجزای جدانشدنی رسانه در عصر تکنولوژی و مدرنیسم است:
* دروغ
رسانه‌ها و هنرمندان امروز به مدد دروغ زمینه‌ساز جنایت‌های بعدی سیاست‌مداران شده‌اند. این‌ها امروز می‌کارند، آن‌ها فردا درو می‌کنند
اینجا می‌خواهم از استاد بزرگ دروغ‌ رسانه‌ها یادی کنم، سال‌هاست که از عمر رژیم خونخوار «هیتلر» و «آلمان نازی» گذشته است اما هنوز روش‌های وزیر تبلیغات «هیتلر»، «جوزف گوبلز» جاری است و اصول تبلیغاتی او تقریبا در همه جای دنیا اجرا می‌شود.
اگر حقوق بشر و آزادی‌های انسانی در سوریه مورد توجه است، چطور در کشورهای دیگر نظیر «بحرین» با زندان‌هایی مملو از مخالفان فراموش می‌گردد.
اگر اشغال و تجاوز سرزمین‌ها، از جمله اشغال کویت توسط صدام محکوم است، و همه دنیا باید به کمک مردم کویت بشتابند چطور در برابر سال‌ها اشغال ایران توسط همان صدام، اقدام مشابهی صورت نمی‌گیرد
اگر ایران نباید انرژی هسته‌ای داشته باشد چرا حکومت اسرائیل می‌تواند 300 کلاهک‌ اتمی در انبار‌های خود پنهان کند و اجازه هیچ بازرسی به هیچ نهادی بین‌المللی ندهد.
سخن را با پیام کسی به پایان می‌رسانم که خود و یارانش در صحرای کربلا هزارو چهارصد سال پیش به ظلم و ستم کشته شده‌اند و سرهایشان به بالای نیزه رفت. پیام آن روز او، پیام امروز برای همه ماست که :
«اگر دین ندارد و از روز قیامت نمی‌هراسید‌، لا اقل آزاده باشید»
دمت گرم مجیدی ....

 
[ ۱۳٩۱/٧/٢٥ ] [ ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]


بعضى از همینهائى که در استقبالِ امروز بودند ...... خانمهائى بودند که در عرف معمولى به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد میریزد.

حالا چه کار کنیم؟
ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟
نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ى به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصى دارد.

مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهاى این حقیر باطن است؛ نمى‌بینند.
«گفتا شیخا هر آنچه گوئى هستم / آیا تو چنان که مینمائى هستى؟».
ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید.

البته انسان نهى از منکر هم میکند؛ نهى از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت.
از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار علما و روحانیون استان خراسان شمالى
[ ۱۳٩۱/٧/٢٥ ] [ ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]

چرخی به دور ضریح می زند... انگار میکنه که تمام عمرش جایی به این شکل ندیده است!... حسرت به جانش چنگ می اندازد و شاید بیش از پیش جانش را می سوزاند... و غمی پر از غطبه دلش را از عمق جان!...

اشک هایش انگار یخ زده اند، قفط نگاه میکنه... باورش نمی شود!! دستش را محکم بر ضریح گره می زند...

کار نشد نداشت!!!...

یاد آن روز می افتد...

آن روز که دستش را آرام به دستگیره در گره داد!... در غژغژی کرد و بر پایه اش چرخید... زن داخل شد...

 

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٧/۱۱ ] [ ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]

شیطان برای گمراه کردن هر شخصی به طرز خاصی وارد میشود . وقتی میان میگن: راه های رسیدن به خدا به اندازه تمام انسان هاست یعنی هر انسانی میتواند برای خود راهی بگیرد و به خدا برسد، محکم تر میشود گفت: به اندازه همه خدایانی که انسانها برای خود میسازند، شیطان راه دارد برای فریب انسانها توسط همان خدایان!

بعضی وقتها انسان ها برای خود خدایانی میسازند به اشکال و اقسام مختلف.

بعضی از این خداها اصلا خدا نیستند، بنده ای در دست انسان هستند که باید این خدا تمام خواسته های ارباب خود را برآورده کند. این خدایی است مثل غول چراغ جادو.

بعضی دیگر از این خداها هم نصف خدا هستند، یعنی تا وقتی خدا هستند که حرفش و دستورش مطابق میل و آرمانهای ما باشد و الّا دیگر خدا نیست. من با این دست از خدایان کار دارم. این خدایان کوچک و حقیر برای بنده خود از آن آرمانها چنان تابویی درست می کنند که برای رسیدن به آن آرمانها حتی حرف خدای بزرگ و دانا را هم قبول نمی کنند. این خدا نیست که برای او تابو و مقدسات درست می کند. این شیطان است که اعمال او را در چشمش زیبا جلوه میدهد.

                         « و زیّن لهم الشیطان ما کانوا یعملون» انعام/43

 

 

[ ۱۳٩۱/٧/۱۱ ] [ ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]

از قدیم الایام وقتی می خواستند که غذاها نگندد و سالم بماند چون یخچال و وسائل امروزی نبوده به آن نمک می زدند و به اصطلاح شور میکردند.

الان هم اگه کسی مشکل دینی یا متلای به گناهی باشد می گویند برو پیش یه طلبه یا روحانی تا مشکلت را حل کند ولی اگه خود طرف مشکل داشته باشه چی میشه؟

                             فقط باید گفت وای از آن روز که بگندد نمک

[ ۱۳٩۱/٧/۱۱ ] [ ٩:٤٥ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]

تو این چند وقته شاید خیلی انتقاد به دولت میشود که شاید گفت بعضی ها بجاست ولی از همه اینها که بگذریم دولت تو بعضی جنبه ها خیلی جای افتخار داره. یکیش مثلا رویه دولت در مقابل استکبار و زور گو هاست که با تمام فشاری که تو این مدت به دولت به خاطر همین روحیه ضد استکباری اوردند باز دولت این روحیه را از دست نداد و نیامد به نام اعتماد سازی و از این حرف ها سر تعظیم جلوی دشمن خم کند.

یکی از جاهایی که با رئیس جمهور محترم با اینکه در مرکز استکبار هست با شجاعت به میدان میرود، مقرر سازمان ملل است.

به جایگاه سخنرانی میرود: « بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و الصلوة و السلام علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین و علی جمیع الانبیاء والمرسلین

سلام و صلوات خداوند بر پیامبران الهی به ویژه پیامبر بزرگ اسلام و اهل بیت مطهر و یاران برگزیده‌اش و بر تمام پیامبران الهی

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

ای خدای بزرگ در ظهور ولیت که همراه با سلامتی و پیروزی باشد تعجیل کن و ما را از بهترین یاران و حامیان او و فداکاران در راهش قرار بده »

همین برای افتخار بس که رئیس با نام رسولمان و امام زمانمان رعشه بر اندام دشمنان می اندازد. در خانه آنکسانی که چشم دیدن پیامبر اسلام را ندارند نام او را در گوشها تنین انداز میکند.

وقتی بیشتر به این موضوع افتخار می کنی که می بینی رهبرمون هم بهش افتخار می کنه: «هیچ رئیس جمهوری به اندازه او (آقای احمدی نژاد) از اسلام و آرمان‌‌ها و ارزش‌های اسلامی در سازمان ملل سخن نگفته و بنده با آنکه همواره به مسئولان انتقاد کرده ام اما انصافا او بود که نام امام زمان(عج) و حضرت زهرا(س) را در محافل بین المللی احیا کرده»(در دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آبان 1389)

 

[ ۱۳٩۱/٧/٧ ] [ ٩:٥۱ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]

روزنامه « جمهوری اسلامی » (وابسته به هاشمی رفسنجانی) روز 4 شنبه در صفحه اول خود به مناسبت بزرگداشت! هفته دفاع مقدس نامه ای از هاشمی رفسنجانی به فرزندش مهدی با این مضمون آورد:

« تو پیش از فرزندی من، فرزند انقلابی ... » و در ادامه متنی شعار گونه چاپ شده بود که « زیبنده نظام اسلامی همین است که فرزند رئیس مجلس، فرمانده جنگ، و .... مثل سایر فرزندان انقلاب بی نام و نشان در جبهه ها حضور یابد ».

به نظر شما دفاع مقدس ما افتخار کم داره که این روزنامه باید به جبهه رفتن مفسد اقتصادی مهدی هاشمی آن هم دقیقا در فردای دستگیری این شخص توسط قوه قضاییه، افتخار کنه؟!!!  چرا در حالی که اسم روزنامه تان جمهوری اسلامی است با این تیترها سعی در بی اعتماد کردن مردم نسبت به نظام اسلامی دارید؟! این چه فرزند انقلابی است که به انقلاب خیانت می کند؟! اگه یک زمانی رفته جبهه و بی نشان رفته وظیفش بوده مگه با بقیه مردم چه فرقی داشته؟!

 برید ببینید الان داره چکار میکنه ...

 

[ ۱۳٩۱/٧/٦ ] [ ٧:٢٥ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]

از همان اول هم نمی توانستند تو را ببینند
در برابر معجزه ات جوابی جز خاکروبه و شکمبه گوسفند نداشتند
معجزه تو نه عصا بود، نه مرده زنده کردن، و نه ناقه ی از کوه در آمده که انکارش کنند
معجزه تو، تو خود بودی
کار آنها که تو را دوست نداشند سخت بود
کار آنها که تو را دوست ندارند هنوز هم سخت است

[ ۱۳٩۱/٧/۳ ] [ ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]

فصل مورد علاقه من رسید

                                  « پاییز بهاری است که عاشق شده است »

 

[ ۱۳٩۱/٧/۳ ] [ ٩:۳٠ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]

امروز سر کلاس لمعه (فقه) استادمون داشت بحث تمیز رو میگفت. اینکه بچه ای که ممیز شده و میتونه خوب رو از بد تشخیص بده نمازهاش صحیحه. بعد یکی از بچه ها پرسید سن ممیزی چند سالگیه؟ استادمون گفت: بچه های این دوره زمونه از هفت هشت سالگی همه چیز رو میفهمند؛ مثلا همین دیروز که داشتم بچه ام که کلاس سوم میره رو میبردم مدرسه تو راه گفت بابایی امسال چند پول تو جیبی میدی؟ گفتم: همونی که سال پیش میدادم. گفت: سال پیش 200 تومن (200تک تومنی ها نه 200 هزار) میدادی اینکه خیلی کمه! گفتم: خب باشه 250 تومن میدم. گفت: بابا مگه نمیدونی دلار دوبرابر شده و گرونیه همش 50 تومن اضافه میکنی؟!!!

این بچه میفهمه وقتی جنس ها گرون میشه باید پول تو جیبی بیشتر بشه ولی دولت نمیفهمه وقتی جنس ها رو گرون میکنه باید حقوق ها رو زیاد کنه!!!!

[ ۱۳٩۱/٧/۳ ] [ ۸:٥٦ ‎ب.ظ ] [ محمد حسین شاهم آبادی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

از حادثه لرزند به خود کاخ نشینان ما حجره نشینان غم سیلاب نداریم
امکانات وب

این صفحه را به اشتراک بگذارید


آتوس

ایران رمان

مترجم سایت